Zabieg zatok – czy możemy przewidzieć wynik?

Przeprowadzone w ostatnich latach badania wykazały, że na przeciągłe zapalenie zatok może cierpieć nawet co dziesiąty Europejczyk. Dla pacjentów, u jakich leczenie farmakologiczne jest nieskuteczne, zbawieniem pozostaje operacja endoskopowa.
Efekty endoskopowej operacji są na ogół świetne.

Soki owocowe

Autor: Arya Ziai
Źródło: http://www.flickr.com
Lecz w poniektórych wypadkach przykłada się do niej nadto ogromne nadzieje. Teraz możemy przewidzieć, u których chorych rezultat zabiegu będzie zadowalający, a u których nie (wybitny chirurg naczyniowy w Poznaniu – pco-poznan.pl). Zapalenie zatok przynosowych definiuje się jako przebieg zapalny śluzowej błony zatok, który charakteryzują oznaki takie jak: nieżyt nosa, ból czy rozpieranie w obszarze twarzy a także upośledzenie powonienia. Do rozpoznania konieczne jest stwierdzenie typowych zmian dla zapalenia zatok w badaniu endoskopowym czy tomografii . Praktykowanie badania RTG zatok nie jest w tym momencie rekomendowane w ramach procesu diagnostycznego. Znaczenie zasadnicze w kuracji przeciągłego zapalenia zatok przynosowych mają sterydy donosowe a także preparaty wody morskiej . U chorych, u których zidentyfikowano alergię, wskazane jest również włączenie specyfików przeciwhistaminowych. Jeśli takie leczenie przynosi poprawę, powinno zostać kontynuowane (dowiedz się więcej o fess w Poznaniu na pco-poznan.pl). W przeciwnym razie pacjenta powinno się skierować do specjalisty otolaryngologa, który ocenia zasadność włączenia antybiotykoterapii lub sterydoterapii.
skarpetki

Autor: Scott Akerman
Źródło: http://www.flickr.com

FESS Poznań bądź przez poniektórych zwana FEOZ, jest leczeniem operacyjnym realizowanym w przypadku przewlekłego zapalenia zatok przynosowych jak też polipów nosa.

Zabieg FESS wykonuje się ją w znieczuleniu ogólnym oczyszczając zatoki ze zmian polipowatych bądź zapalnych poprzez przednie nozdrza. Można w ten sposób zoperować wszelakie przynosowe zatoki. W razie choroby pomóc nam może chirurg naczyniowy Poznań.