Z jakiego powodu powinno się dbać o stan swoich zębów, dwie metody leczenia kanałowego.

Próchnica jest bardzo poważnym problemem wśród naszego społeczeństwa. Pomimo ogromnej ilości past i nowoczesnych szczoteczek nadal wiele osób ma sporo ubytków w zębach. W dużej mierze będzie to wynikać nie z tego, że nie ma czym myć zębów, ale z powodu mycia niestarannego albo niedokładnego.

dentysta podczas pracy

Autor: Naval Surface Warriors
Źródło: http://www.flickr.com
Z tego też powodu ważne jest, aby przynajmniej raz w roku odwiedzać stomatologa na profilaktycznej kontroli (profilaktyczne źródła podają). Jeżeli zostaną znalezione wtedy jakieś dziury, to będzie możliwość ich szybkiego załatania. Nie warto z tym czekać za długo, gdyż małe dziurki mogą się szybko zmienić w duże, a jeśli ubytek dotrze do nerwa, to zaczynają się bardziej poważne sprawy.

O ile przeciętna plomba będzie kosztować najwyżej dwieście złotych, to jeśli będzie potrzebne leczenie kanałowe, to wydatki te będą dużo wyższe. Sama plomba będzie więcej kosztować, gdyż będzie znacznie większa niż przy małym ubytku, a oprócz tego trzeba będzie jeszcze wypełnić w zębie kanały. Kanałowe leczenie do tanich nie należy, zwłaszcza jeżeli robiłoby się to pod mikroskopem, dlatego też najkorzystniej po prostu do takich sytuacji nie dopuszczać.

Jeżeli już pojawi się jednak potrzeba wypełnienia kanałów, to zastanowić się trzeba, jaką techniką będzie to wykonane. Klasyczne leczenie wygląda w taki sposób, że stomatolog AURIDENT za pomocą specjalnego wiertła rozszerza i opracowuje kanały, na koniec wypełniając je specjalną substancją. Lecz wszystko robione będzie rękami i w sumie trochę na wyczucie, ponieważ przy takim zabiegu praktycznie niewiele można zobaczyć.

dziewczynka u dentysty

Autor: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii „Galeria Uśmiechu”
W rezultacie często się później okazuje, że kanały nie są opracowane do końca, albo co gorsza jakiś jest przepchany. Dlatego też jeżeli będzie się chciało to mieć wykonane porządnie, to najlepszą opcją będzie leczenie kanałowe pod mikroskopem we Wrocławiu. Dzięki zastosowaniu mikroskopu lekarz może precyzyjnie zobaczyć, jak wygląda kanał i jak należy go opracować- Aurident. Dzięki temu można radzić sobie z przypadkami, jakie przy standardowym leczeniu mogłyby wymagać po prostu usunięcia zęba.