Właściwości kosmetycznego oleju arganowego

Olej arganowy produkowany jest z orzechów arganii żelaznej – drzewa będącego gatunkiem endemicznym Maroka. Panie z całego świata pokochały właśnie ten arganowy. Aktualnie wykorzystywany jest nie tylko w kuchni, lecz również w kosmetologii.

Uśmiechnięta kobieta

Autor: Steve wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Rozmaite możliwości zastosowania oleju arganowego wymusiły produkcję masową.
Olej arganowy swą popularność zyskał za sprawą wielu właściwości prozdrowotnych i upiększających. To niezwykle cenna substancja naturalna, która wykazuje dobre działanie dla naszej skóry – nawilżające, przeciwzmarszczkowe i uelastyczniające. Ponadto, wykazuje działanie antybakteryjne, przez co może okazać się zbawiennym środkiem dla tych, którzy mierzą się ze skórnymi problemami takimi jak np. trądzik, łuszczyca czy egzema. Olej arganowy przyspiesza gojenie się ran oraz poparzeń. Świetnie działa nie tylko na skórę, ale także włosy. Poprawia ogólną kondycję włosów oraz pomaga eliminować łupież. Nakładany na końcówki włosów dodaje im blasku i zapobiega rozdwajaniu. Można go także wykorzystać jako naturalnego pochodzenia środek do pielęgnacji rąk oraz paznokci. Olej arganowy może zwalczyć problem odchodzących skórek przy paznokciach. Dodając odrobinę oleju arganowego do Kremu do rąk osiągniemy ochronę przed szkodliwym wpływem wiatru i zimna – więcej o kremie do skóry atopowej.
Nie trzeba wybierać gotowych produktów, aby poznać liczne właściwości oleju arganowego.

Warto wybrać czysty, naturalny olej arganowy, ponieważ w tej sytuacji proste rozwiązanie może okazać się dla nas najlepsze. Jeśli interesuje nas czysty, kosmetyczny olej arganowy apteka to miejsce, w którym z pewnością możemy odnaleźć taki produkt w atrakcyjnej cenie.