W jaki sposób trzeba dbać o higienę zębów aby tylko dla kontroli odwiedzać gabinet stomatologiczny.

Jednym z najbardziej chyba nielubianych przez większość lekarzy jest stomatolog – sporo osób zaczyna się bać nawet jak usłyszy to słowo. Nie ma się czemu dziwić, skoro przez lata w gabinetach dentystycznych niestety bardzo bolało, i przy rwaniu zębów, i przy wierceniu. Oczywiście najlepszą metodą na to, żeby nie musieć cierpieć u dentysty będzie należyte dbanie o czystość zębów.

Stomatolog

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Codzienne czyszczenie zębów dwa razy dziennie to konieczność, do tego powinno się ograniczyć spożywanie cukru oraz picie słodkich napojów. Warto również robić systematyczne kontrole zębów, wiadomo bowiem, że wiercenie niewielkich ubytków jest praktycznie bezbolesne, problemy się robią dopiero wtedy, gdy dziura w zębie będzie większa. (usługi ortodoncji) Dlatego też warto przede wszystkim pamiętać o tym, żeby szczoteczka do zębów była systematycznie użytkowana, wybrać do tego dobrą pastę, chroniącą przed bakteriami, no i pokonać swój lęk i przynajmniej raz na rok odwiedzać dentystę na przegląd zębów.

Jednak nawet jeśli ktoś systematycznie dba o zęby, to i tak może się u niego pojawić próchnica. Wiele osób nie pamięta o regularnych wizytach, przez co w pewnej chwili muszą iść do stomatologa z mocnym bólem zęba. Na szczęście współczesna technika stomatologiczna bardzo dobrze sobie radzi nawet z silnym bólem, więc osoby czujące przed tym obawę mają dużo prościej.

Jeżeli tylko będzie taka potrzeba, to stomatolog we Wrocławiu wykona pacjentowi zastrzyk ze znieczuleniem, które skutecznie uśmierzy ból przy wierceniu. Nowoczesne znieczulenia są praktycznie bezbolesne, nie będzie się czuło chwili wbicia igły, więc doskonale się sprawdzają przy małych dzieciach.

Czasami używa się również podtlenek azotu, który ma za zadanie odprężyć i zmniejszyć wrażliwość na bodźce pacjenta. Ostatnio słyszy się także o leczeniu zębów bez wierteł, w przypadku niewielkich ubytków pojawiły się już metody pozwalające całkowicie wyleczyć ząb bez załączania wiertarki, co dla wielu osób jest ogromnie ważne.