W jaki sposób odpowiednio stworzyć apteczkę w naszym domu?

Niemalże w każdym mieszkaniu odnajdziemy pudełko z mnóstwem leków. Większość jest przeterminowana, nieruszana od lat. Zazwyczaj wszystko jest w całkowitym nieporządku i sami nie wiemy, co tak naprawdę mamy. Warto to zmienić i z rozwagą nabywać potrzebne leki. Apteczka w mieszkaniu to rzecz konieczna, trzeba więc ją dobrze skompletować i mieć pełną świadomość, co zawiera.

szafka z lekami

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim apteczka musi być zaopatrzona w środki, które złagodzą objawy objawiające się nagle i których nie mogliśmy przewidzieć. Dodatkowo niezbędne są także opatrunki. Każda apteczka powinna zawierać oczywiście tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Ważne są też leki pomagające w leczeniu biegunki czy innych problemów z żołądkiem (zgaga, skurcze bądź wzdęcia). Jeśli w domu przebywa alergik, trzeba z całą pewnością mieć pigułki na alergię. Przydatne w niemalże każdym domu będą także krople do oczu, termometr, maść na stłuczenia oraz różnego typu opatrunki, jak plastry, bandaże czy gazy. Potrzebne są także leki na pierwsze objawy przeziębienia. Oprócz tego, gdy któryś z domowników przyjmuje pewne leki stale, należy mieć zapewniony zapas na przynajmniej tydzień. Wiosenna apteczka natomiast powinna być wyposażona w preparaty przeciwko owadom. Mowa tu nie tylko o sprayu, który odgoni owady, ale również maściach na ukąszenia oraz zastrzykach dla osób uczulonych na ukąszenia – aptekazawiszy.pl. Należy również zadbać o prawidłowe przechowywanie leków. Po pierwsze muszą znajdować się w miejscach nieposiadających dostępu dla dzieci. Miejsce powinno być zaciemnione, należy unikać źródeł ciepła. Kuchnia oraz lodówka nie są korzystnym miejscem dla apteczki. Warto zadbać o ułożenie leków, aby sprawnie wszystko znajdować w naglącej sytuacji. Co jakiś czas prawidłowe jest segregowanie apteczki, ponieważ przeterminowane leki w żadnym razie nie nadają się do użycia. Nie wolno również wyrzucać ich do kosza. Odpowiednie pojemniki na przeterminowane leki są ulokowane niemalże w każdej aptece.

kliknij

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Apteczka jest konieczna w każdym domu, ponieważ wymagają jej nagłe wypadki. Należy się na nie prawidłowo przygotować. W dodatku nie wolno gromadzić nieprzydatnych leków i ignorować powstały zbiór. Przeglądanie apteczki co jakiś czas stanie się gwarancją, że lek, niezbędny w danej sytuacji nie okaże się przeterminowany. Warto także nie zapominać jak istotne jest dobre przechowywanie. Zła temperatura lub wilgotność powietrza może sprawiać, że leki nie pomogą, ale zaszkodzą. Przestrzeganie zawartych powyżej rad z całą pewnością sprawi, że niewiele domowych przypadków nas zaskoczy.