
Zapach kosmetyku to jedna z tych właściwości, która w znaczący sposób wpływa na naszą decyzję dotyczącą zakupu. Dlatego producenci kuszą nas wciąż nowymi miksturami zapachowymi, tak aby każda z nas mogła znaleźć coś dla siebie. – Oczywiście, wiele kobiet nie przykłada tak dużej wagi do zapachu kosmetyków. Jednak z punktu widzenia naszego zdrowia jest on bardzo istotny. Odpowiednio dobrany zapach sprawia, że czujemy się atrakcyjniej. Dodatkowo dodaje nam energii do działania. Natomiast zapach który nam się nie podoba, będzie irytował, tak długo aż się go nie pozbędziemy – mówi Róża Nowakowska, kosmetolog z nantes.pl. Przy kupnie kosmetyków, należy również pamiętać, że produkty naturalne posiadają w swoim składzie o wiele więcej roślin oraz olejków zapachowych. Dlatego ich zapach jest znacznie silniejszy niż w przypadku innych kosmetyków. W ten sposób kosmetyki naturalne wpływają pozytywnie na nasze samopoczucie.
Zapachy w kosmetykach naturalnych
Zapach zielonej herbatyTak zwany zielony zapach jest lekki i naturalny. Pełen lekkości doskonale odpręża każdego. Szczególnie zalecany jest dla kobiet zabieganych. Balsam antycellulitowy z z ekstraktem z zielonej herbaty przeznaczony jest do pielęgnacji skóry pozbawionej witalności i potrzebującej nawodnienia. Aromat oliwekOliwka ma śródziemnomorski aromat, który koi zmysły oraz znacznie poprawia samopoczucie. Ponadto oliwki mają właściwości nawilżające. Działają wygładzająco i przeciwzapalnie. Dlatego do oczyszczania twarzy najlepiej stosować mleczko do demakijażu ze świeżo tłoczonym olejem z oliwek.
Aromat jeżówkiJeżówka ma charakterystyczny zapach ze słodkawym posmakiem, odkrywający zmysłową stronę kobiecości. Zalety jeżówki to również doskonałe antyoksydanty, które zapobiegają przed starzeniem się skóry i sprawiają, że pozostaje ona gładka. Stąd pomysł na tonik do twarzy z wyciągiem z zielonej herbaty i jeżówki.
Kąpiel w zapachuŚwietnym sposobem na zwalczanie problemów takich jak stres czy ogólne napięcie mięśni, mogą być zapachowe kąpiele z dodatkiem naturalnych olejków eterycznych. Ich lecznicze właściwości są nie tylko dostarczane do organizmu przez skórę, ale również przez drogi oddechowe. W trakcie kąpieli można stosować pojedyncze zapachy lub mieszaniny olejków. Do wanny wlewamy 10-15 kropel wybranego produktu. Kąpiel w ciepłej wodzie powinna trwać od 15 – 30 minut.
Lawendowa wannaDo wanny wlej ok. 10-15 kropli olejku lawendowego. Kąpiel ma właściwości relaksujące i oczyszczające. Pomaga przy takich zaburzeniach emocjonalnych jak nerwowość czy stres. Kąpiele z zapachem lawendowym zalecane są także kobietom w stanie błogosławionym i okresie przekwitania w celu likwidacji zaburzeń hormonalnych. Olejek lawendowy idealnie łączy się z innymi olejkami, jak np. miętowym.
Więcej podobnych artykułów znajdziesz tutaj: kwas hialuronowy, krem pod oczy, krem przeciwzmarszczkowy, nanotechnologia.