Surowe warzywa i owoce nie tylko na sałatkę? – czyli ozdoby przy użyciu tradycyjnych produktów

Przygotowywanie przyjęcia w domu jest niemałym wyzwaniem, zwłaszcza jeśli planujemy zaprosić wielu gości. Rzecz jasna, podstawą w tym przypadku jest stosownie przygotowany stół, który z jednej strony powinien być suto zastawiony, z drugiej odpowiednio udekorowany.

Niejedna gospodyni domowa jest w stanie zrobić niezapomniane przyjęcie stosując przy tym standardowe produkty wykorzystane w niekonwencjonalny sposób. Przykładem może być wykorzystanie tego rodzaju produktów jak surowe warzywa i owoce (surowe produkty). Wbrew pozorom można je użyć w wieloraki sposób.
Oczywiście z surowych warzyw w szczególności możemy wykonać smaczne surówki i sałatki, które podamy osobno lub jako dodatek do zrobionych potraw. Takie surówki, niezależnie jakich użyjemy warzyw zawsze prezentują się bardzo apetycznie i co najważniejsze: kolorowo. Na domowych imprezach schodzą ze stołu najszybciej i tak samo ekspresowo możemy je przygotować.

stragan z warzywami

Autor: webbgun
Źródło: http://www.flickr.com
Jednak oprócz wykorzystania surowych warzyw i owoców do przyrządzenia pysznych sałatek warto także pomyśleć o stosownej dekoracji stołu za ich pomocą. Prawdziwi mistrzowie kuchni mogą wyczarować z warzyw niesamowite cuda. Z marchewki, kapusty i ogórka mogą wyczarować piękny bukiet, a z arbuza czy buraczka ludzką twarz albo znane zwierze – specjalnie dla zainteresowanych tutaj: surowe owoce w RawFoods. Przeciętna gospodyni domowa raczej nie potrafi wykonać takich artystycznych „rzeźb” z warzyw i owoców, ale przy odrobinie pomysłowości może pięknie przystroić stół stosując te proste i używane na co dzień produkty. Nie trzeba przecież wielu umiejętności, aby z połówki pomidora i majonezu zrobić muchomora, a z marchewki i ogórka tulipana. Jeżeli mamy dzieci tworzenie ozdób z jedzenia będzie na dodatek doskonałym świetnym pretekstem do wspólnej zabawy i do spędzenia niezapomnianych chwil.

Najlepszym źródłem wiedzy na temat tego, jak przygotować dekoracyjne potrawy jest bez wątpienia internet. Przejrzymy tu mnóstwo „apetycznych” fotografii i tutoriali, które w zrozumiały sposób wyjaśniają jak wykonać królika z marchewki czy kwiatek z wędliny. Tak przyozdobiony stół będzie kusił i zachęcał do jedzenia każdego gościa, który przy nim zasiądzie. Warto o to zadbać, by nasze przyjecie na długo pozostało w pamięci uczestników.