Rozstanie to nie jest najlepsze wyjście. W większości przypadków warto walczyć o swoje małżeństwo i zdecydować się na profesjonalną terapię u psychologa

Statystyki mówią, że ponad jedną trzecią zawartych małżeństw kończy rozwód. Niestety od wielu lat w tej materii utrzymuje się tendencja wzrostowa, a pary coraz częściej podejmują decyzję o ostatecznym rozstaniu zamiast walczyć o swój związek. Naturalnie zdarzają się sytuacje, w których ratowanie małżeństwa nie ma żadnego sensu, ale wiele rodzin mogłoby pokonać nawet wielkie trudności, gdyby małżonkowie podjęli odpowiednie kroki. Jednym z najskuteczniejszych sposobów pracy nad związkiem jest terapia małżeńska. Jeszcze przed kilkoma laty ten rodzaj terapii uznawany był za coś wydumanego, zbytecznego, dziś na szczęście odbiera się ją już zupełnie inaczej.

terapia małżeńska

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Terapia małżeńska polega przede wszystkim na wykryciu problemów, które z każdym dniem przybierają na sile, niszcząc podstawy związku i wpływając na codzienność małżonków (Jakubowska Bożena Gabinet Psychologiczny). Terapia powinna także ulepszyć sposób komunikacji między kobietą a mężczyzną oraz pokazać im, co mają wspólnego, jak ewoluowała ich relacja i jak pracować nad nią w kolejnych latach, by zapewniała im poczucie bezpieczeństwa i dawała satysfakcję. Co ciekawe terapia małżeńska przeznaczona jest nie tylko dla par, które przeżywają kryzysy i potrzebują do tego profesjonalnej pomocy, ale też dla ludzi troszczących o swój związek i budować z drugą osobą jeszcze większą bliskość.

Terapia małżeńska zwykle zamyka się w kilkunastu spotkaniach. Jej długość zależy od charakteru problemów, które starają się pokonać małżonkowie. Zadaniem terapeuty jest wskazanie im możliwości ich rozwiązania bez oceniania czynów czy decyzji partnerów. Decydując się na udział w tego typu terapii, nie powinniśmy mieć żadnego problemu ze znalezieniem właściwego gabinetu. Jeśli chcemy, by podjął się tego doświadczony psycholog Warszawa i inne miasta mają nam co zaoferować – psycholog warszawa Jakubowska Bożena.