Racjonalne odżywianie: Z jaki powodów warto zakupić błonnik

W dzisiejszych czasach coraz częściej sprawdzamy, co spożywamy. Zdrowe odżywianie przez pewną grupę osób nazywane jest nawet trendem, jednak to doskonale, że tak wielu ludzi za nią podąża. Prócz tego, że czytamy etykiety, pijemy też zioła czy stosujemy w pełni naturalne składniki. Często można usłyszeć o cudownych właściwościach, jakie ma błonnik oczyszczający. Czym jest i dlaczego warto go spożywać?

błonnik na oczyszczenie

Autor: Digella Błonnik
Źródło: Digella Błonnik
Błonnik jest bardzo istotnym elementem w zbilansowanej diecie. Spożywanie go jest nietrudne, ponieważ jest składnikiem dużej ilości pokarmów, które jemy na co dzień. Gdzie można odnaleźć błonnik oczyszczający? Największe ilości występują w skórkach warzyw i owoców i łupinach zbóż. Jeżeli tylko możemy warto nie obierać warzyw i owoców, a kiedy jest to konieczne, skrobanie będzie prawidłowym rozwiązaniem. Jeżeli zainteresował cię temat, polecamy – błonnik oczyszczający znajdziesz na tej stronie. Pożywieniem bogatym w oczyszczający błonnik będą więc wszelkiego rodzaju sałatki, owsianki z owocami, makarony pełnoziarniste, koktajle lub pełnoziarnisty chleb i pestki słonecznika. Jednocześnie należy pić dużo wody, ponieważ tylko wtedy układ trawienny jest w pełni sprawny. Poza tym możemy go kupić w sklepie ze zdrową żywnością.

Dlaczego warto włączyć błonnik do diety? Jeśli zmagamy się z zaparciami, poprawi on perystaltykę jelit, a także pobudzi je do intensywniejszej pracy. Oprócz tego błonnik rozpuszczalny w wodzie jest przydatny przy regulacji poziomu glukozy we krwi. Jest również idealny dla osób, które odchudzają się. Wypełnia on żołądek, w związku z czym można czuć sytość. Równocześnie zmniejsza apetyt. Do dobrych stron należy zaliczyć dodatkowo obniżenie cholesterolu oraz pomoc w detoksie naszego organizmu.

Zdobycie produktów, które posiadają błonnik jest niezwykle proste, otrzymamy je w niemal każdym sklepie (serwis Ekoj), niezależnie od tego, czy to Delikatesy Eko, czy hipermarket. Jeśli więc możemy zakupić coś, co zdecydowanie poprawi nasze trawienie, rzeczywiście warto z tego korzystać, szczególnie, że produkty, w których jest zawarty, są stosunkowo tanie i dostępne niemalże na każdą kieszeń. W ciągu jednego dnia należy spożyć od 25 do 30 g błonnika.

sklep ze zdrową żywnocią

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
Zdrowe spożywanie posiłków jest niezwykle ważne, nie tylko u osób, które się odchudzają, lecz także dla tych, którzy po prostu chcą poczuć się dobrze. Mówi się, że w zdrowym ciele mieszka zdrowy duch i z pewnością jest w tym wiele prawdy. Jeśli odżywiamy się prawidłowo, zdecydowanie będziemy mieć więcej energii i lepsze samopoczucie. Te czynniki mogą sprawić, że racjonalne odżywianie będzie nawykiem. Wraz z aktywnością fizyczną, będziemy zdecydowanie zdrowsi, dlatego też warto wzbogacić dietę między innymi o błonnik, który świetnie wpłynie na organizm.