Poszukujesz dobrej herbaty – sprawdź, która jest najlepsza i w jakim miejscu ją zdobyć

Fani herbaty bardzo dobrze wiedzą, że jest ona jednym z najlepszych napojów na świecie. Ma zbawienny wpływ na ludzki organizm, a nade wszystko jej picie daje wielką przyjemność. Herbata jest znana od wieków i od tego momentu kultywowany jest sposób jej przyrządzania. Czy herbata z saszetki w zwykłym kubku to grzech?

Herbata

Autor: a_b_normal123
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście, że nie. Jednakże spora część ludzi, uważa, że herbatę trzeba zaparzać we właściwy sposób. Popularny jest również osąd wśród wielbicieli herbaty, iż ta ekspresowa, którą można nabyć w każdym sklepie nie bywa nawet przedsmakiem tej prawdziwej. A którą uważa się dokładnie za tę prawdziwą. To herbata na wagę, którą ma się szansę zakupić w określonych sklepach. Herbata na wagę jest zawsze świeża a także ma intensywny aromat. W dodatku pojawia się w dużej liczbie, różnych rodzajach, różnych krajach pochodzenia. Ci, którzy nie znają się zbyt dobrze na doborze herbaty, bez najmniejszych kłopotów usłyszą potrzebne dane od osób sprzedających – co warto zakupić, od którego rodzaju rozpocząć swoją herbacianą przygodę (nie wszyscy potrafią od samego początku dobrze zaparzyć, zrobić wywar).
bardzo znaną, bardzo zdrową jak również ekskluzywną (na całym globie jest tylko 10 certyfikowanych producentów) herbatą jest Matcha. W jakich miejscach można ją nabyć? Błyskawicznie i najprościej będzie odnalezienie jej w Internecie. Starczy zasiąść wygodnie pod wieczór na kanapie ze szklanką herbaty (być może w tym określonym momencie jeszcze ze szklanką tej ”zwykłej”), włączyć komputer i wprowadzić frazę ‘matcha sklep’. Ukaże się lista sklepów internetowych, które w swej sprzedaży posiadają tę znakomitą herbatę (taka fraza – ‘matcha sklep’ – pomoże też w wyszukiwaniu akcesoriów niezbędnych do zrobienia wywaru, choćby takie jak na przykład chasen służący do rozrobienia zielonego proszku matcha) – herbaty matcha w sklepie Camelliasinensis.

dzbanek herbaty

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Matcha doskonale wpływa na nasz organizm – jest pomocna w odchudzaniu, w poprawianiu nastroju, zmniejszeniu napięcia wywołanego stresem, reguluje ciśnienie krwi, niszczy bakterie, wypłukuje toksyny, zmniejsza ryzyko zachorowalności na nowotwory, udarów a także zawałów. Spowalnia również starzenie. Nie ma się więc czemu dziwić, iż zieloną herbatę wykorzystuje się nawet w przemyśle kosmetycznym.