Ostatnio rozwiązaniem kłopotu, jakim niewątpliwie jest utrata uzębienia, coraz częściej są implanty stomatologiczne

Różnego rodzaju wypadki, na przykład podczas uprawiania sportu mogą pozostawić po sobie pamiątkę w postaci straty zębów. Taki sam efekt może wywołać również zapalenie przyzębia lub próchnica. Rozwiązaniem takich problemów mogą stać się implanty stomatologiczne, które ostatnio są coraz częściej używane.

kieliszek dobrego wina

Autor: Fredrik Rubensson
Źródło: http://www.flickr.com

Implant stomatologiczny to stworzona z tytanu śruba zastępująca korzeń brakującego zęba. Materiał ów jest wybierany ze względu na jego całkowitą obojętność biologiczną, dużą wytrzymałość i brak występowania rdzy. Implanty umieszczane są chirurgicznie w kości żuchwy bądź szczęki w celu utworzenia podstawy na której znajdzie się proteza. Sam zabieg jest stosunkowo łatwy w przeprowadzeniu i całkowicie bezpieczny. Zabieg jest również bezbolesny, ponieważ wykonuje się go pod znieczuleniem miejscowym i, w generalnej ocenie, nie powoduje więcej kłopotów niż klasyczne wyrwanie zęba – centrumdemed.pl/implanty-zebow-ceny/. Wszczepienie samego implantu zajmuje nie więcej niż godzinę, po którym następuje kilkumiesięczny okres, podczas którego implant łączy się z kością. Ostatnim etapem jest rehabilitacja, czyli odsłonięcie zintegrowanego z kością implantu i nałożenie na niego korony. W obecnych czasach znalezienie gabinetu zajmującego się takimi zabiegami nie jest żadnym kłopotem – w każdym znaczącym mieście znajdziemy liczne plakaty reklamowe typu: implanty warszawa bądź protetyk warszawa, wystarczy jedynie dobrze poszukać. Oczywiście na rynku nadal dostępne są klasyczne protezy wyjmowane, jednakowoż w przeciwieństwie do nowych implantów, powodują one zanik kości oraz brakuje im stabilności, gdyż wymagają specjalnego kleju utrzymującego je w szczęce bądź żuchwie.

Reasumując, wszechobecny postęp techniczny umożliwia nam rozwiązywanie znanych problemów z uzębieniem w nowoczesny sposób. Efektem tego stanu rzeczy jest wyraźny wzrost powszechnego uznania implantów stomatologicznych, które z biegiem czasu zaczynają wypierając klasyczne protezy – protetyk w Warszawie.