Odżywki dla osób aktywnych fizycznie – czy można po nie sięgać? – Zobacz jakie powinny być najlepsze odżywki!

Czy opłaca się sięgać po odżywki dla sportowców? Czy ich zażywanie jest bezpieczne? To pytania, które bez najmniejszych wątpliwości zadaje sobie wiele osób nim zdecyduje się zacząć je zażywać.

umięśniony mężczyzna

Źródło: flickr.com

Niemała liczba odżywek dla osób aktywnych fizycznie to sprzedawane bez recepty we wszystkich aptekach suplementy diety. Najczęściej stosowane odżywki dla sportowców to te, które wspomagają spalanie tkanki tłuszczowej oraz odżywki dla sportowców, które mają prowadzić do szybszego przyrostu masy mięśniowej. Sięgają po nie głównie osoby, które mimo wielu ćwiczeń i przestrzegania diety zawierającej ogromne ilości białka, a mało tłuszczu mają trudności z pozbyciem się tkanki tłuszczowej i zbudowaniem masy mięśniowej. W żadnym wypadku odżywki tego rodzaju nie zastąpią jednak wysokobiałkowej diety i aktywności fizycznej – Giełdasuplementów – aukcje odżywek dla sportowców. Zawsze stosowanie tego rodzaju suplementów musi zostać połączone z właściwym treningiem o charakterze siłowym. Wśród niezagrażających odżywek dla osób aktywnych fizycznie znajdują się między innymi odżywki , które zawierają glutaminę bądź białko. Nie zagrażają one, co nie znaczy, że mogą być spożywane w w dowolnie określonych ilościach.

Osoby ceniące aktywność fizyczną – również amatorzy – bardzo z chęcią sięgają nie tylko po odżywki, ale również po napoje izotoniczne. W ich składzie obecne są głównie składniki mineralne, które podczas dużego wysiłku są tracone w ogromnych ilościach przez ciało. Obecny jest w nich więc magnez, wapń, sód, potas oraz fosfor – sprawdź szczegóły na . Do napoi izotonicznych dodaje się również węglowodany oraz witaminy. Jeśli jednak celem intensywnego wysiłku fizycznego jest pozbycie się nadprogramowych kilogramów, trzeba zażywać te napoje w wielką ostrożnością.

odżywki na masę

Autor: Health Gauge
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo znacznej zawartości składników o charakterze mineralnym i witamin są one bardzo kaloryczne. Jeśli chcemy schudnąć, to w czasie treningu zamiast napoi o charakterze izotonicznym należy raczej sięgać po wodę mineralną, przede wszystkim po taką, w której znajduje się duża ilość sodu. Woda mineralna pozbawiona jest kalorii – można więc pić ją bez strachu o dodatkowe kilogramy. Nie wolno zapominać, że niezwykle ważne jest nawadnianie organizmu nie po, ale podczas treningu. W żadnym wypadku nie należy zażywać sterydów anabolicznych. Wywierają one niezwykle szkodliwy wpływ na całe ciało i mogą prowadzić do uszkodzenia różnych narządów.