Obkurczanie pochwy laserem

Choroba określana jako wysiłkowe nietrzymanie moczu to spory kłopot dotyczący dużej grupy kobiet. Badania wskazują na to, że w Polsce ta przypadłość dotyczy nawet 40% kobiet po 40 roku życia. Jednakże nie tylko lata mają znaczenie w tym przypadku.

Z problemem wysiłkowego nietrzymania moczu często spotykają się też kobiety po porodzie, wypadkach itd. Ta intymna choroba niestety wciąż jest tematem tabu, na szczęście w dzisiejszych czasach dostępne są skuteczne i małoinwazyjne sposoby leczenia.

Mięśnie, które podtrzymują pęcherz w naturalnej dla niego pozycji przestają odpowiednio pełnić swą rolę jeżeli są zwiotczałe czy rozluźnione. W opisanej sytuacji dochodzi do braku kontroli nad zatrzymywaniem moczu. Delikatne “popuszczanie” moczu może przeszkadzać w normalnym funkcjonowaniu i powodować uciążliwy dyskomfort. Problem nie zanika sam, a na ogół pogłębia się, ponieważ niestymulowane mięśnie są coraz słabsze. Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest oczywiście najbardziej skuteczne we wczesnych stadiach. Szybka Diagnostyka pomaga uniknąć chirurgicznego, bolesnego zabiegu. Wtedy można zastosować leczenie laserem. Jeśli chodzi o nietrzymanie moczu leczenie laserem jest rekomendowane wszystkim paniom, które właściwie niezależnie od przyczyny borykają się z owym problemem (starzenie się ciała, urodzenie dziecka, otyłość itd.).
wypoczynek

Autor: Jim Larrison
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowe obkurczanie pochwy powoduje, że mięśnie stają się bardziej elastyczne, a dzięki temu dolegliwość zanika. Czasem już jeden zabieg wystarczy, by pacjentka mogła cieszyć się zdecydowaną poprawą komfortu życia w związku z prawidłowym trzymaniem pęcherza.

Istotny jest fakt, że zabieg trwa krótko oraz jest niemal bezbolesny. Pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania zaraz po wykonaniu zabiegu. Należy jedynie stosować się do zaleceń pozabiegowych, takich jak kilkutygodniowe wstrzymanie się od stosunków seksualnych bądź uprawianiu sportu.