Laserowa korekcja wzroku ile kosztuje oraz z jakiego powodu należy w nią zainwestować?

Niedoskonałości oczu są wielce powszechnym zjawiskiem, najpopularniejszą opcją konfrontacji z tymi przypadłościami jest noszenie szkieł albo zakładanie soczewek. Jednak obie formy nie są najlepszym rozwiązaniem, bo nie likwidują wady, a ledwie pozwalają z nią egzystować.

Rozwiązaniem ułatwiającym na zawsze pozbyć się okularów lub soczewek może być laserowa korekcja wzroku.

Rodzice z niemowlakiem

Autor: Mirra Photography (Kristin Jona)
Źródło: http://www.flickr.com
korekcja wzroku

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg tenże uzdrawia krótkowzroczność, nadwzroczność, astygmatyzm a także wszelkie połączenia owych wad wzroku. Za korekcje odpowiada strumień lasera excimerowego. Cała istota operacji opiera się na tym, żeby w sposób dokładny wyprowadzić konstrukcję rogówki oka, tak by wpadające promienie świetlne skupiały się na siatkówce i dzięki temu produkowały wyraźny obraz. Oczywistym jest zjawisko, że parametry strumienia światła laserowego kodowane są do każdego oka jednostkowo.
Laserowa korekcja wzorku wykonana może zostać kilkoma metodami, tj. lasik, która zezwala choremu na powrót do zwykłego sposobu funkcjonowania nawet już drugiego dnia po zdarzeniu, gdyż wyrazistość widzenia występuje już po kilku godzinach, a samo gojenie się oka przebiega bez bólu. Drugą metodą bywa prk, po której rogówka odbudowuje nabłonek w przeciągu kilku dób, a na okres powrotu do zdrowia nakładany jest opatrunek w postaci soczewki kontaktowej, którą ściąga się po około pięciu dniach- Optegra. Całkowity proces rekonwalescencji po operacji trwa około czternastu dni, a polepszenie wzroku pojawia się stopniowo. Metoda lasek porównując do wcześniej wspomnianej jest łagodniejsza i zmniejsza niedogodność i ból. Epilasik to kolejna z metod, której niewątpliwą zaletą jest sprawniejsze zabliźnianie się rogówki, jak również mniejsze ryzyko powikłań po zabiegu niż w metodzie lasik. Ostatnią z metod jest ptk i wykorzystywana jest szczególnie do pozbywania się różnego rodzaju deformacji rogówkowych, tj. ślady lub stany zapalne. Przed zabiegiem można także zadać sobie pytanie o to, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku. Cennik w wypadku jednego oka oscyluje w przedziale od 1800 do 3600 złotych.

Stawiając drugie pytanie, ile kosztuje laserowa korekcja wzroku za dwoje oczu i co zawiera, odpowiedź jest prosta, cena się podwaja, a więc oscyluje w przedziale od 3600 do 7200 złotych, a wspomniana cena poza zabiegiem zawiera także konsultacje przed operacją i wizytę kontrolną.