Kto mógłby brać kreatynę i w jakim miejscu ją można by zakupić?

Kreatyna to najprawdopodobniej najbardziej popularny suplement stosowany przez osoby uprawiające różne dyscypliny sportu. Zwłaszcza przez osoby, jakie ćwiczą na siłowni, a ich podstawowym pragnieniem jest wzrost masy mięśniowej.

Sprzęt medyczny, stetoskop

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Z jednej strony należący do nas organizm sam metabolizuje kreatynę, z innej można ją odnaleźć w mięsie wieprzowym, wołowinie i w rybach. Niestety ilości kreatyny obecne w jedzeniu są małe. Dlatego też akurat stosuje się środek o nazwie Universal Kreatyna. Po zażyciu tego preparatu można przez dłuższy czas robić ćwiczenia fizyczne o dużej intensywności. Może to być przykładowo podnoszenie ciężarów czy pływanie. Universal Kreatyna zwiększa siłę mięśni. Kreatyna może przyczyniać się też do zwiększenia wytrzymałości mięśni, dopomaga przyśpieszyć przyrost masy mięśniowej. Może mieć wpływ także na zatrzymywanie wody w organizmie.
nalewka

Autor: thedabblist
Źródło: http://www.flickr.com
Należy podkreślić, że na każdego kreatyna może zadziałać inaczej. Każdy człowiek jest odmienny i są osoby, na które kreatyna oddziałowuje w słaby sposób lub wcale. W internecie można by odnaleźć bardzo dużo danych na temat jak brać kreatynę. Najłatwiejsza technika opiera się na przyjmowaniu kilku małych dawek kreatyny dziennie. Zazwyczaj zalecana dawka to 5g przyjmowane przykładowo w 4 kapsułkach. Niezwykle poważnie zaleca się spożywanie kreatyny wprost po ćwiczeniach, w czasie lub bezpośrednio po posiłku. Na opakowaniach produktów z kreatyną można znaleźć bardzo różne sugestie odnośnie czasu jej zażywania.

Najwłaściwiej spożywać kreatynę w trakcie śniadania oraz bezpośrednio po treningu, natomiast w dni beztreningowe w czasie śniadania i obiadu. Suplement pod nazwą Universal Kreatyna można by zakupić w internecie w sklepach z odżywkami dla sportowców.