Koń wspaniały przyjaciel Twojego dziecka

Czy każdy człowiek musi posiadać jakieś hobby? Co niektórzy odpowiedzą, że nie, lecz jakże monotonnie mija dzień za dniem bez owej „maszyny”, która dodaje nam skrzydeł każdego dnia. W związku z tym, to do nas, rodziców należy obserwowanie zainteresowań dziecka i umożliwienie mu ich rozwój.


Aby zachęcić naszą niezdecydowaną osóbkę, zobaczmy znajdujące się w okolicy stadniny czy strony internetowe poświęcone tej tematyce.

konie

Autor: Noel Pennington
Źródło: http://www.flickr.com
Koń znany jest z tego, że w smutnych momentach umie poprawić nam humor jak najlepszy przyjaciel, samym swym istnieniem. Obcowanie z nim, jego ciepło i psychiczne oddziaływanie na człowieka są nieocenione. Pamiętajmy, że w przypadku każdej z tych umiejętności, im szybciej dzieci rozpoczną naukę tym więcej wiedzy i techniki będą w stanie posiąść.
Spróbujmy w związku z tym jak najwcześniej zainteresować dzieci końmi, albowiem jeśli naprawdę pokochają to co robią, będzie to pasja na zawsze.

Koń może być także znakomitym terapeutą, albowiem na koniu można zdobywać świat, ale też przełamywać lęki, uczyć się rozluźniania mięśni. Hipoterapia Warszawa daje możliwości niespotykane w innych metodach rehabilitacyjnych. Zajęcia hipoterapii dla dziecka chorego to niezapomniane wrażenia. Nogi zwierzęcia zastępują mu jego własne, niedoskonałe kończyny. Jest w stanie na chwilę poczuć się jak osoba sprawna. Poza tym, jest z nim jego przyjaciel – rosły, z cierpliwością w oczach, co ma duże znaczenie dla psychiki dziecka.

Kobieta na koniui

Autor: vendicatorre
Źródło: http://www.flickr.com

Zwykle odwiedzany przez nas lekarz nie posiada wiedzy na temat hipoterapii, choć winien znać metody poprawiające zdrowie: kliknij tu. Powoli jednak daje się zauważyć zmiany, gdyż coraz częściej hipoterapię dostaje się obecnie „na receptę”. Lekarz rodzinny wysyła pacjenta do specjalisty rehabilitacji, a ten poleca kontakt z koniem. Dużo rodziców chorych dzieci zgłasza się do terapeuty z własnej inicjatywy, i nie ma w tym działaniu nic zaskakującego ponieważ tego rodzaju terapia, jak żadna inna daje pacjentom to co najpiękniejsze – uśmiech i zdrowie.