Kłopoty z trzustką To nie bagatela! Zobacz co może Ci grozić!

Trzustka jest specyficznym narządem, bez którego nikt nie może odpowiednio żyć. Nie da się jej przeszczepić, natomiast życie z chorą, czy też niedziałającą jest wręcz niemożliwe, dlatego też niezwykle ważne jest jej kontrola oraz uważne zwracanie uwagi na nietypowe symptomy.
Jeżeli problemem może być chora trzustka objawy warto natychmiastowo zweryfikować – w Internecie albo za pomocą wizyty z lekarzem rodzinnym.

Zdjęcie tatr

Źródło: astrojawil.pl
chora trzustka objawy

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Symptomy niejednokrotnie są zbyt mało charakterystyczne, ale można je bez trudu wyłapać – sprawdź objawy chorej trzustki. Jednym z nich jest biegunka oraz ilość oddawania stolca, co może się bardzo różnić – od jednego na kilka dni aż do kilku na co dzień. Sam pobyt w łazience najczęściej może okazać się bardzo bolesny. Następny objaw to również widoczny spadek masy ciała bez powodu, który może być niebezpieczny i nie wolno go bagatelizować – może oznaczać także cukrzycę, równorzędnie ze wzmożonym apetytem, będącym skutkiem źle funkcjonującego metabolizmu mającego związek z glukozą, a zarazem – trzustką nieprodukującą odpowiedniej ilości insuliny odpowiadającej za stężenie poziomu cukru – wybierany kreontravix. Jeśli ów stan będzie się utrzymywał przez dłuższy czas, może prowadzić także do problemów z tuszą.
kliknij po więcej

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com
Występującym, lecz znacznie rzadszym objawem jest ból trzustki. Intensywny i sprawiający dyskomfort musi być jak najszybciej skonsultowany z lekarzem.

Przede wszystkim objawia się on za sprawą nadmiernego picia alkoholu, bądź palenia papierosów. Jeśli za wszelkie sprawki jest podejrzewana chora trzustka objawy warto skonsultować z odpowiednimi specjalistami, którzy następnie pomogą w wykryciu przyczyny i ustalą właściwe leczenie.