Kłopoty z bólami jelit czy kiepska kondycja cery może wpędzić w depresję – jednak istnieje skuteczny sposób, by z tym wygrać

Jeśli mamy jakieś nieduże problemy zdrowotne – przykładowo często boli nas podbrzusze czy mamy słabe paznokcie, to należy intensywniej zadbać o siebie.

okulary

Autor: Cory M. Grenier
Źródło: http://www.flickr.com
Szampon i odżywka do włosów REF

Autor: REF
Źródło: REF
Świetnym planem mogą być ziołowe herbaty, ponieważ są one zdrowe.
Jeżeli lubimy zdrowy styl życia i nie mamy zamiaru brać żadnych tabletek, to warto zwrócić swe myśli ku naturze. Matka Ziemia dała nam masę przeróżnych ziół, które mamy możliwość wykorzystywać w kuracji. Robiły to wszakże nasze babcie i ich babki również, zatem należy powrócić do ludowych mądrości. Jeśli mamy stresującą pracę i zazwyczaj jemy w pośpiechu, a później czujemy bóle jelit, to należy codziennie wypijać ziółka. Szałwia wydaje się być w tym przypadku najlepszym wyborem. Kojąco pływa ona na nasz żołądek i pozwala odprężyć się mięśniom podbrzusza. Dobrze wpływa także na jelita. To, że rozluźniająco wpływa na mięśnie, pomaga także przy bólach menstruacyjnych. Zatem muszą pokochać szałwię wszystkie kobiety, które odczuwają skurcze podbrzusza w dni okresu. Szałwia jest również niezwykle zdrowa. Posiada przeróżne witaminy (na przykład A i B) oraz wapń i magnez. Warto także wspomnieć, że słynne nasiona chia, które stały się ostatnio tak modne dzięki swoim zdrowotnym cechom, to nic innego, jak nasiona szałwii hiszpańskiej. Toteż napary z listków tego zioła i nawet jego nasiona mają na nas dobroczynny wpływ.

Powinnyśmy zatem po drodze do domu wstąpić do apteki i kupić dla siebie chociażby herbatkę z szałwii, by zdrowotnie wpływała ona na nasze zdrowie.