Kiedy warto zacząć rehabilitację?

Kiedy zacząć rehabilitację po urazie czy operacji? Wielu osobom towarzyszy głęboko zakorzenione mniemanie, iż kiedy odnieśliśmy jakiś uraz i nasz medyk wpakował nas w gips na 6 tygodni, to już nie ma sensu nic z tym czynić oraz musimy grzecznie wyczekiwać na zdjęcie gipsu.
Przeważnie po oswobodzeniu miejsca urazowego udajemy się na wizytę kontrolną i słyszmy, że rehabilitacja tu nie potrzebna czy Pan to sobie rozchodzi.

ręczniki zz
kosmetyki

Autor: takako tominaga
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli już do skierowania na zabiegi dochodzi wówczas są one oddalone o kilka miesięcy, albowiem na NFZ nie będzie już miejsc. Na szczęście w Polsce jest solidny i starający się sektor o to by znakomicie wykonać swoją pracę oraz ulżyć chorym. Tak, to gabinety prywatne.
Powracając do tematu tego wywodu. Absolutnie złe jest myślenie, że dzień po operacji, po założeniu gipsu bądź dowolnego opatrunku nie możemy nic uczynić. Co prawda są wyjątkowe sytuacje, natomiast 85% przypadków naszych urazów spokojnie można zacząć niespieszny oraz porządny przebieg regenerowania tkanek. Nie wypatrując daleko idących przykładów, dostarczę jeden powszechny, a więc z jakiego powodu nasi sportsmeni powracają bardzo prędko po operacjach do sportu i osiągają świetne wyniki? Ktoś zakomunikuje, albowiem posiadają kasę! A ja oznajmię, jako że mają otwartą głowę, otaczają się dobrze myślącymi ludźmi, natomiast ich medycy nie myślą jedynie o sobie. Pamiętajmy, iż musimy nasze zdrowie postawić na pierwszym miejscu.

To tylko dzięki niemu możemy pójść do pracy, zarobić pieniądze, pojechać na wczasy, mieć potomstwo jak też żyć pełnią życia. Przestój mięśni w opatrunku wywołuje bardzo prędkie wyłączenie ich z funkcjonowania. Powoduje to spadek siły oraz wytrzymałości.