Jakiego rodzaju wrażenie na innych może zrobić osoba nosząca okulary?

Mężczyzna, który ma okulary zyskuje inny wyraz swego wyglądu. Okulary zawsze wabią uwagę, gdyż są na środkowej części twarzy. Wybierając właściwe okulary powinniśmy pamiętać o tym, żeby w idealny sposób nadawały się do naszego wyglądu oraz naszej osobowości.
Dobierając okulary męskie najczęściej chcemy dopasować je do owalu twarzy, ponieważ błędnie wybrane mogą sprawiać niedobre wrażenie.

Ogólna formuła mówi, że układ oprawek do okularów musi kontrastować z kształtem twarzy. Oznacza to, że mężczyzna o okrągłej twarzy nie powinien wybierać oprawek o zaokrąglonych krawędziach. Mógłby dobrać te o krawędziach kanciastych. Natomiast do twarzy prostokątnej czy kwadratowej będą odpowiadać okulary zaokrąglone. Najlepiej mają mężczyźni o twarzy owalnej. Ci wyglądają prawidłowo praktycznie we wszystkich klasycznych okularach. Przy znacznej oraz szerokiej twarzy powinniśmy wybierać także okulary o szerokich oprawkach. Gdy mężczyzna posiada twarz wąską, powinien dobrać także wąskie oprawki okularów.
Modelka

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Odcień okularów powinien współgrać z odcieniem oczu oraz włosów. W ciemnych ramkach okularów lepiej będą prezentować się panowie o ciemnych włosach i wyrazistych oczach. Panowie, którzy piastują wysokie stanowiska, powinni decydować się na okulary minimalistyczne oraz raczej kanciaste. Okulary nie mogą odciągać uwagi od twarzy, kiedy dana osoba posiada coś cennego do powiedzenia. Okulary nie powinny być za luźne ani za ciasne. Powinny się mocno trzymać na nosie oraz do pewnego stopnia opierać się na głowie, a nie samych tylko uszach.

Ponadto odcień oprawek można by dostosować do odcienia szkieł, gdyż są korekcyjne okulary przeciwsłoneczne. W takiej sytuacji bardzo wyszukane byłyby oprawki ciemne, jednak młodzi ludzie mogą sobie pozwolić na bardziej barwne wersje.