Jakie zioła stosować na co dzień?

Aby nadążać za szybkim tempem życia coraz to częściej sięgamy po różnego rodzaju wspomagające preparaty. Bierzemy medykamenty, by się obudzić oraz zasnąć, nabrać werwy oraz się odprężyć.
Miast od razu wybierać syntetyczne lekarstwa, warto przetestować dobroczynne własności ziółek.

Łaźnia

Autor: Walter Schärer
Źródło: http://www.flickr.com
Zioła na stres. Napięcie jest naturalną konsekwencją życia w naszych czasach. Każdy od czasu do czasu odczuwa jego konsekwencje, a są też i tacy, jacy zmagają się z nim codziennie. Zioła na stres to między innymi: melisa, macierzanka, lawenda oraz bazylia. Stosowanie ich w postaci herbat jest bezpieczne, nie uzależnia a także nie przynosi groźnych ubocznych skutków – w przeciwieństwie do pewnych medykamentów zwalczających oznaki stresu.

Ziółka na pobudzenie. Zwykle wykorzystywanym środkiem na pobudzenie jest kawusia. Warto jednakże wiedzieć, że jej działanie będzie krótkotrwałe, natomiast często picie kawusi wnosi więcej strat niż pożytku. W rzeczywistości niektórzy powinni z niej zupełnie zrezygnować. Zamiast kawy można jednakże sięgnąć po herbatę z yerba mate. Ziele to także obejmuje kofeinę, a do tego witaminy i minerały. Działa podobnie do kawy, z taką różnicą, że jest od niej daleko zdrowsze. Co na trawienie? Bóle brzucha, zgaga to niemalże codzienność dla wielu osób. Częstą powodem bywa stres, jedzenie w pośpiechu, niedostosowana do własnych potrzeb dieta, a czasem po prostu zjedzenie zbyt dużej ilości pożywienia.

Zioła na trawienie to: koper włoski, szałwia bądź anyż. Gazy jak też uczucie pełności po nazbyt obfitym oraz ciężkostrawnym posiłku można zmniejszyć pijąc zioła: napary z szałwii bądź kopru włoskiego.