Jakie są rodzaje implantów oraz czy zabieg ich wstawienia jest dolegliwy?

Raczej wszelki osobnik chciałby posiadać zdrowe i lśniące zęby. Niezwykle dużo zależy oczywiście od zachowywania właściwej higieny jamy ustnej, wszakże niektóre właściwości, przykładowo tzw. diastema mogą być dziedziczne.
Są jednak także inne czynniki, dla których tak nie lubiane przez dużą cząstkę ludności wizyty u stomatologa mogłyby okazać się w pewnym momencie życia niezwykle oczekiwane.

Nie idzie tu o żadne leczenie zębów jako takie, a o ich zamianę. Tak, należy żałować, że po wyrwaniu stałych zębów ludziom nie wyrastają następne, więc specjaliści w sprawach medycyny estetycznej stworzyli sposób na przywracanie ludziom błyszczącego bielą uśmiechu. Używane okazują się być do takiego celu specjalne implanty, jakie imitują te naturalne zęby. Obecnie istnieją dwa różne typy materiałów, jakie służą do wykonywania takich wszczepów. Od ok. 1965 r. wykorzystuje się do takiego zamysłu tytan i, od niedawna, również cyrkon.
efekty

Autor: osseous
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to najnowsza i w najwyższym stopniu estetyczna forma wszczepów. Ta substancja jest bardzo podobna do naturalnej tkanki zębowej, lecz jest od niej bardziej odporna na wycieranie. Niebagatelnym czynnikiem przemawiającym za implantami cyrkonowymi jest ich duża biozgodność. Mają niezwykle ogromną odporność na mieszanki kwaśne i na najczęstsze przemiany w jamie ustnej.

Warto nadmienić, że obydwie metody okazują się być w pełni bezbolesne przy zastosowaniu znieczulenia lokalnego oraz gwarantują „stały” uśmiech w odróżnieniu od standardowych protez zębowych, które potrafią się przesuwać a wręcz wypadać.