Jakie jest wyjście z sytuacji, gdy nie można zajść w ciążę? Jak mogą wyglądać przyczyny tego typu niepłodności?

Przyczyny kłopotów z płodnością mogą być najróżniejsze. Czasem mamy do czynienia z czasową niezdolnością do zajścia w ciąże, jaka mija po pewnym czasie. Natomiast jest też tak, że kłopoty te nie mijają i trzeba przedsięwziąć inne środki działania, które sprawią, iż można mieć nadzieję na posiadanie własnego potomstwa.
Czasami zdarza się, iż to jedna strona nie może posiadać potomstwa.

substancje

Autor: EVERSUN
W przypadku panów i kobiet takie kłopoty mogą być różne. Gdy chodzi o panów czasem problemem okazuje się słabe nasienie, czyli plemniki, które nie mogą zapłodnić jajowej komórki. Tutaj wyjściem z sytuacji może być bank spermy, gdzie znajduje się materiał genetyczny najróżniejszych dawców. Materiał ten jest przebadany, a przede wszystkim spełnia wszystkie wymogi, które pozwalają na zawiązanie się zarodka. Zapłodnienie robi się przy pomocy in vitro, to znaczy odbywa się poza ustrojem organizmu, a dopiero później taką komórkę zagnieżdża się w ciele kobiety.
Marsza Różowej Wstążki

Autor: Media Forum
Źródło: Media Forum
dawca komórek jajowych

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co
Kolejnym z przypadków jest sytuacja, gdy to kobieta nie jest w stanie począć. Czasami powodem jest brak odpowiednich do zapłodnienia jajowych komórek, jakie sprawiają, że taki proces nie może zajść prawidłowo. W takim wypadku rozwiązaniem okazuje się dawca komórek jajowych, a raczej dawczyni, z której komórek się korzysta. Dawczynią zostać może każda z kobiet, jaka znajduje się w wieku pomiędzy 18, a 34 lata. Natomiast powinna być zdrowa.

Proces pobrania takich komórek składa się z parę etapów i może zająć około miesiąc. Dzięki takiemu dawstwu można sprawić, iż kobiety, które normalnie nie mogłyby liczyć na potomstwo, będą mogły cieszyć się wyczekiwanym dzieckiem.