Jak troszczyć się o zęby?

`Szkliwo zębów jest to najtwardsza oraz w największym stopniu odporna tkanka zęba, starczą jednak nawet nieświadome niedbalstwa w higienie zębów i niewłaściwe nawyki, by przestało ono prawidłowo pełnić swą funkcję.
Dużo osób nawet nie zdaje sobie sprawy z faktu, jaki wpływ na stan zębów mogą mieć poniektóre przyzwyczajenia.

Patelnia żeliwna

Autor: Neil Turner
Źródło: http://www.flickr.com
Nieprawidłowa higiena, unikanie odwiedzin u stomatologa, brak dbania o zęby od środka (brak suplementacji wapnia) a także spożywanie słodkich napojów gazowanych są to jedne z głównych grzechów przeciwko białemu uśmiechowi. Przedstawiamy garść rad, jakie przydadzą się wszystkim.
niepłodność

Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com
Jak spać, żeby się wyspać

Autor: Hästens
Źródło: Hästens
Niezwykle istotne jest dostarczanie układowi odpowiedniej dawki wapnia, który pozwoli zatroszczyć się o zęby od wewnątrz. Niestety, badania wykazują, iż Polacy nazbyt małą ilość wapnia konsumują wraz z pożywieniem. W ów sposób dostarczają zaledwie połowę dziennego zapotrzebowania . Niezbędne jest więc stosowanie suplementów wapnia. Nawet maluchy wiedzą, iż trzeba systematycznie myć uzębienie. Wszelkie zaniedbania prowadzą bowiem do problemów z uzębieniem. Z drugiej zaś strony nadmierna gorliwość także nie popłaca. Dokładne czyszczenie zębów po każdym jedzeniu wcale nie jest tak pożądane, jak mogłoby się zdawać. Profesjonaliści rekomendują mycie ząbków trzy razy dziennie – po śniadaniu, obiedzie oraz kolacji. Szczoteczka do oczyszczania ząbków musi być delikatna. Zbyt twarda może bowiem uszkadzać szkliwo. Zęby myj delikatnymi ruchami kolistymi. Pamiętaj o tym, by po każdym posiłku użyć dentystycznej nici.

Bardzo ważne dla zdrowia zębów są także systematyczne wizyty u stomatologa. Przegląd ząbków co sześć miesięcy zwykle starczy, by na czas przyuważyć wszelkie nieprawidłowości. Niekiedy konieczne jest leczenie kanałowe.