Jak pomóc swojej wątrobie? Poznaj dostępne leki na jej regenerację

Święta czy inne uroczystości to czas, kiedy zazwyczaj odstępujemy od diety i objadamy się smakołykami, niejednokrotnie zawierającymi niemałe ilości tłuszczu czy cukru. Nie odmawiamy sobie następnego kawałka smacznej pieczeni bądź pysznie prezentującego się tortu, bo przecież na co dzień nie zjadamy tak dużo, toteż raz na pewien czas możemy sobie pozwolić. Niestety nasza wątroba niechętnie się z nami zgadza, często się sprzeciwiając, co przejawia się wzdęciami, bólami oraz innymi dokuczliwymi przypadłościami. W takiej sytuacji idealną pomocą – rzecz jasna poza zrezygnowaniem z następnej dokładki – będą właściwe medykamenty, których celem jest regeneracja wątroby.

lekarstwa

Autor: Steven Depolo
Źródło: http://www.flickr.com
Leki te sprzedawane są we wszystkich aptekach, co zatem można wybrać?

Jednym z najpopularniejszych jest Hepatil, zawierający ornitynę, której zadaniem jest pomoc w leczeniu niewydolności wątroby. Pobudza zachodzące w organizmie procesy odtruwania, szczególnie po ciężkostrawnych potrawach, jednak lek można także brać w razie trudniejszych dolegliwości, na przykład w zapaleniu lub marskości tego organu. Nieraz kupowany jest także Sylimarol, który nade wszystko ma ochraniać i regenerować komórki wątroby, w czym pomaga zawierająca się w nim sylimaryna. Niestety nie eliminuje dolegliwości momentalnie, ale po trzydziestu dniach na pewno spostrzeżemy optymistyczne rezultaty.

lekarstwo

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba być systematycznym, dzięki temu nasza wątroba niewątpliwie nam się odwdzięczy i nie będzie już sprawiać trudności. Warto też mieć na względzie Rapacholin C, jakiego zasadniczym działaniem jest pobudzanie wytwarzania żółci i jelit. Do kluczowych składników wchodzących w jego skład zaliczają się m.in. wyciąg z korzenia rzodkwi czarnej oraz z ziela karczocha, jak również olejek miętowy. Rapacholim ma także działanie przeciwzaparciowe, z czym też boryka się wiele osób, zwłaszcza gdy na jakiś czas w związku ze świętami zaprzestają ćwiczeń.

Dobrze jest pamiętać o lekach, które możemy kupić, jeśli i my przesadzimy z jedzeniem, i będzie nam niezbędne dodatkowe wsparcie, aby pozbyć się wzdęć i dokuczliwego bólu. Zawsze trzeba jest mieć jakieś medykamenty w swojej apteczce oraz włożyć ją do torby, jeżeli na święta wyjeżdżamy gdzieś dalej. Oczywiście lepiej jest powstrzymać się od za dużych porcji, lecz czasem po prostu ciężko jest się nam oprzeć, gdy na stole leży tyle pyszności.