Jak efektywnie troszczyć się o zdrowie własnych zębów aby uniknąć przykrych i bolesnych problemów jakie mogą pojawić się w późniejszym czasie?

Właściwa higiena jamy ustnej to absolutna podstawa jeśli myślimy o posiadaniu zdrowego i śnieżnobiałego uśmiechu na wiele lat. Dbając o zęby teraz oszczędzamy sobie przykrych problemów na przyszłość i należy o tym pamiętać aby uniknąć częstych wizyt u stomatologa oraz uciążliwego leczenia.

zęby

Autor: Ludosphère
Źródło: http://www.flickr.com
Po pierwsze, ważne jest szczotkowanie zębów odpowiednią szczoteczką i dobrą pastą. Bardzo ważne jest także nitkowanie zębów, o którym wiele osób niestety zapomina. A to właśnie dzięki takiemu działaniu dajemy swoim zębom kilka dodatkowych lat na pozostanie w doskonałej kondycji.

Używając nici pozbywamy się resztek jedzenia, które zalega w szczelinkach niedostępnych dla szczoteczki. Ciekawą i skuteczną zarazem alternatywą jest tutaj również urządzenie tj. choćby irygator, jakie prz pomocy strumienia wody wymywa resztki z uzębienia. Co jakiś czas trzeba również odwiedzić gabinet stomatologiczny żeby sprawdzić stan naszego uzębienia- użyj tego linku. Regularne kontrole są naprawdę ważne, gdyż pozwalają znaleźć problem w początkowej fazie rozwoju a następnie przejść do leczenia.

dentysta podczas zabiegu

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli natomiast borykamy się już od pewnego czasu z kłopotliwym zębem, który jest uszkodzony albo też ukruszony, to trzeba wybrać się do fachowca. I tu kłania się protetyk, który po zbadaniu naszego uzębienia będzie mógł podjąć odpowiednie leczenie i uzupełnić ubytki.

Żeby uniknąć jednakże tego typu sytuacji pamiętajmy o szczotkowaniu zębów skuteczną pastą z fluorem oraz wykorzystywaniu nitki dentystycznej. Można również stosować płyny do płukania ust żeby pozbyć się większości bakterii, które prowadzą do próchnicy.