Jak aktualnie wygląda leczenie w przychodniach państwowych, dlaczego pacjenci korzystają z komercyjnych placówek.

Każdego z nas w pewnej chwili mogą dopaść jakieś choroby i dolegliwości. Istotne wtedy będzie znalezienie odpowiedniego lekarza, bo w takim przypadku można będzie liczyć na skuteczne wyleczenie. Kecz od pewnego czasu u nas bardzo różnie z tym bywa, a kolejne reformy lecznictwa zamiast sytuację uzdrowić zaczynają wprowadzać jeszcze większy chaos i zamieszanie.

Największym problemem naszego lecznictwa są niestety finanse. Przychodnie dostają z góry określone limity na wykonywanie zabiegów, więc coraz częściej dochodzi do sytuacji, że w połowie roku ulegną one wyczerpaniu i przez pozostały okres czasu nic się nie da zrobić. Konsekwencją tego są wielomiesięczne okresy oczekiwania na jakiś zabieg, co niestety skutkuje tym, że w wielu przypadkach chorym znacznie pogarsza się stan zdrowia. Kolejne ekipy rządzące nie mają pomysłu, jak uzdrowić tę sytuację. (Chirurg w Nowym dworze Mazowieckim) Zmian wprawdzie jest wiele, ale ich rezultaty pozostawiają sporo do życzenia, a najbardziej będą na tym cierpieć chorzy, jacy zwyczajnie nie mogą się w normalny sposób leczyć.

zdrowie - wyobrażenie

Autor: Derek Clark
Źródło: http://www.flickr.com
zdrowie - fotografijka

Autor: Olivier Duquesne
Źródło: http://www.flickr.com

Problem z państwowymi przychodniami jest jeszcze taki, że bardzo często jest w niej problem z zapisaniem się do w miarę dobrych specjalistów. Bierze to z tego, że naprawdę prężnie funkcjonują od jakiegoś czasu prywatne przychodnie, w jakich bez najmniejszych problemów umówić się można na wizytę w krótkim czasie. I lekarze niejednokrotnie decydują się na pracę tylko w tego typu przychodniach, w komfortowych warunkach i za dobre pieniądze, bo jeżeli są specjalistami, to na pewno będą mieli pacjentów. Również chorzy decydują się coraz częściej na korzystanie z oferty niepublicznej służby zdrowia. Co prawda są świadomi tego, że będą musieli zapłacić za porady, ale zdrowie jest dla nich bardzo istotne. A jeżeli oprócz tego Przychodnia Życie zapewniać będzie dobrych specjalistów, to jest zrozumiałe, że i w tego typu przychodniach tworzą się kolejki – zobacz Przychodnie Życie.

Na rozwój przychodni prywatnych całkiem spory wpływ mają też firmy, jakie coraz częściej fundują swoim pracownikom medyczne pakiety, z jakich mogą korzystać razem z najbliższymi.