Gdzie nabywać ekologiczną żywność?

W większych sklepach powstają działy z ekologiczną żywnością. Czy znaczy to, iż artykuły ekologiczne można w naszym kraju nabyć wyłącznie w supermarkecie? Ależ naturalnie, że nie.

joga

Autor: ann harkness
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując produkty ekologiczne, trzeba zwracać uwagę nie tyle, gdzie nabywamy, lecz co nabywamy. Nie każdy wyrób opatrzony scharakteryzowaniami: miejscowy, organiczny, naturalny czy ekologiczny, jest rzeczywiście artykułem ekologicznym. W stwierdzeniu tego pomoże nam podstawowa erudycja na temat produkcji oraz rolnictwa ekologicznego, w tym znajomość powszechnie stosowanych symbolów ekologicznych, lokowanych na opakowaniach oraz etykietkach produktów i potwierdzonych stosownym certyfikatem ekologicznym. Po zdobyciu takiej informacji, można ruszyć na zakupy i kupić takie produkty jak guarana w proszku. Lecz gdzie się wybrać?
W hipermarketach wielu sieci (między innymi istnieją działy ze ekologiczną żywnością. Znajdują się w nich artykuły z przeróżnych krajów a także wyroby krajowe oraz regionalne takie jak dla przykładu sezam łuskany. Również osiedlowe sklepy spożywcze czy też piekarnie proponują lokalne ekologiczne produkty.
Małe, groźne i mieszkają z nami!

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Sklepy proponujące tzw. ekologiczną żywność można spotkać nawet w niedużych miejscowościach. Trzeba jednak uprzytomnić sobie, iż określenie „zdrowe” nie musi oznaczać „ekologiczne”. Jeśli istotnie zależy nam na wyrobach ekologicznych, sprawdzajmy obecność na etykietkach popularnych ekoznaków a także nie bójmy się wypytać sprzedawcy o ciekawiące nas kwestie. Takowe oznaczenia ma nawet guarana w proszku. W wielu miejscach w kraju odbywają się też cykliczne bazary a także kiermasze ekologiczne.

Imprezy ekologiczne prowadzą również przeróżne bary jak też restauracje. W internecie jest również wiele sklepów on-line proponujących żywność ekologiczną z naszego państwa i ze świata. Nabędziesz w nich dla przykładu sezam łuskany.