Firma funkcjonująca w internecie w szczególności musi mieć ciekawą domenę

Wiele nowo powstałych, a także już od dawna funkcjonujących przedsiębiorstw dostrzega dużą rolę internetu w rozkręcaniu swojej działalności i oczywiście wzrost zysków, dzięki dotarciu do większego grona klientów. Aktualnie każda szanująca się firma ma własną stronę w internecie bądź może podać jakiś adres, gdzie użytkownicy na spokojnie, siedząc w zaciszu domowego ogniska mogą zaznajomić się z ofertą.

o domenie

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com
Strona internetowa jest przy tym niejako wizytówką firmy – to na jej podstawie przeważnie klienci oceniają przedsiębiorstwo. Dlatego pierwsze wrażenie przy oglądaniu takiej strony winno być jak najlepsze. W ten sposób zagwarantujemy sobie pozytywne opinie. Jednakże niezwykle ważne znaczenie wydaje się mieć w szczególności … nazwa strony.

Nazwa strony jest najważniejszym jej znakiem rozpoznawczym – o ile strona to wizytówka, czyli narzędzie gwarantujące informacje o przedsiębiorstwie, o tyle domena strony jest właśnie podstawową informacją o niej. Bardzo często wchodzący na internet nie znają danego sklepu, niemniej szukają konkretnego typu produkty, czy usługi, na podstawie których wyszukują przedsiębiorstwa, które je udostępniają. Wpisują więc frazę w wyszukiwarkę – i jeżeli odpowiednio przemyśleliśmy, jako właściciele firmy jej nazwę – powinni bez kłopotów trafić właśnie na naszą witrynę.

preparaty

Źródło: http://www.sxc.hu

Warunek jest jeden – musi być to nazwa adekwatna do rodzaju działalności i równocześnie łatwa, taka, która najczęściej przychodzi ludziom do głowy w pierwszej kolejności. Nazwa strony jest w tym przypadku kluczem do sukcesu. Dzięki niej możemy łatwo zorientować się z jaką firmą mamy do czynienia. Bo czy trzeba wiele zachodu, by wiedzieć, że np. aptekaolimpijska.com.pl (więcej info) to firma, która ma zapewne w swoim asortymencie wszelkiego typu leki i suplementy, w tym dla sportowców? Albo, że z kolei neosport.pl to miejsce, gdzie będziemy mieć do czynienia z tematyką sportową? Już sama domena wiele może wyjaśniać i w tym właśnie rzecz.

Rzecz jasna istotne jest, by nazwa była unikatowa i w szczególności – jak już podkreślono – jak najwięcej mówiła o zawartości witryny. Mamy np. firmę bigsklep.pl – wiemy, że to pewnie będzie sklep, ale z jakiego typu asortymentem? Musimy wejść i zajrzeć, w innym razie nie będziemy wiedzieć (czytaj więcej). Na tym właśnie polega magia domeny – ma być jak kobieta: atrakcyjna i przyciągać.