Dbanie o zdrowie przy użycia naturalnych środków. Jakie naturalne rzeczy możemy z powodzeniem stosować na co dzień zamiast chemicznych środków?

Używanie jak najbardziej naturalnych rzeczy to nie jest jakaś fanaberia, ale coś czego pozytywne działanie mogły obserwować choćby nasze babcie na co dzień. Fakt, iż w tamtych czasach tak na dobrą sprawę nie było większego wyboru, z tego powodu też stosowano to co było w danej chwili pod ręką. Natomiast wiele z takich rzeczy można używać z pożytkiem dla nas samych i dziś. Nie trując się bez potrzeby sztucznymi artykułami.

To dotyczy głównie jedzenie, ale także wielu kosmetyków czy też środków do sprzątania. Tak właściwie w wielu dziedzinach życia dobre działanie naturalnych produktów możemy wykorzystywać na co dzień. Czemu więc nie spróbować?

zdrowa żywność

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Szczególnie, iż często te naturalne specyfiki są tańsze od tych chemicznych. Tak jest na przykład z kosmetykami. Naturalne olejki do włosów są tańsze aniżeli wiele markowych odżywek, a działają często o wiele lepiej: olejki do włosów. Nie jedna z pań na pewno miała okazję przetestować z pozytywnym skutkiem olejek z orzechów makadamia, albo kokosowy, jaki doskonale nawilża jak i przywraca włosom zdrowy blask. Zatem warto choć spróbować, by osobiście móc ocenić czy takie specyfiki nam służą.

Kiedy mowa o rzeczach naturalnych to ogromnie ważne jest by takie właśnie produkty stosować w naszej diecie. Wiadomo, iż nie od razu uda nam się zmienić sposób żywienia całkowicie lecz niektóre rzeczy możemy wprowadzić do diety bez większego problemu. W codziennej diecie powinna nam towarzyszyć zdrowa kasza. Już nasi dziadkowie jedli jej bardzo duże ilości. Nie ma się co dziwić bo to świetny dodatek do wielu rzeczy. Ma dużo błonnika oraz wartości odżywczych. Najlepsze jest to, iż rodzajów kaszy mamy bardzo dużo, więc nie prędko nam się znudzi.

Możemy wybierać chociażby między pęczakiem, jęczmienną, gryczaną jak też wieloma różnymi zdrowymi i smakowitymi jej rodzajami. Zamieniając ziemniaki albo też pszenne makarony na taką kaszę robimy spory krok w dobrym kierunku, a na pewno również odbije się to pozytywnie na naszej wadze- sprawdź kompletny opis pod adresem.

kasza na talerzu

Autor: Vitana
Źródło: Vitana

Tak samo wiele środków do sprzątania możemy zastąpić tymi mniej szkodliwymi. Na przykład soda oczyszczona, jaka jest z pewnością w każdej kuchni świetnie usuwa, nawet te przyschnięte zabrudzenia. Identycznie jest z sokiem z cytryny, który usuwa kamień, lub też z octem, który świetnie czyści oraz dezynfekuje nie zostawiając smug. Warto zatem spróbować we własnym mieszkaniu i właściwie całym życiu takie niewielkie zmiany zaprowadzić oraz zobaczyć jaką da nam to różnicę.