Czy opłaca się używać suplementacji ziołowej oraz czy dają konkretne efekty?

W ostatnich latach dość dużym zainteresowaniem cieszy się zagadnienie suplementacji. Jest to powiązane zapewne z trendem na sportowy tryb życia oraz ze wzrostem świadomości naszych rodaków odnośnie żywienia. Czy warto zatem wspomagać się suplementami i czy dają one konkretne efekty?

zioła - element diety

Autor: Fixar
Źródło: http://fixar.pl

Jeśli chodzi o zioła np. zioła szwedzkie to doceniamy ich właściwości od wieków. O ich skuteczności powstało już naprawdę dużo rozpraw i książek, dlatego nie zamierzamy tutaj o tym pisać. Niemniej jednak, wciąż ciekawym zagadnieniem pozostają suplementy na bazie ziół, jakich jest na rynku naprawdę sporo. Warto zatem pochylić się nad tym zagadnieniem nieco dłużej. Bardzo ważnym elementem naszej diety powinna być lecytyna, jaka zmniejsza poziom cholesterolu a także zbawiennie wpływa na funkcjonowanie wielu narządów wewnętrznych. Lecytyna sojowa to mieszanka min. fosfolipidów, które odkrywają ważną rolę w naszym organizmie (lecytyna sojowa). W aptekach dostępne są suplementy, które posiadają tę substancję, dlatego też warto sprawdzić czy nam jej nie brakuje. Jednym z ostatnich hitów jest również spirulina, a więc sproszkowane algi morskie, która ma wiele właściwości korzystnie wpływających na nasze zdrowie. Od dłuższego czasu jest także wyjątkowo popularna wśród sportowców ze względu na naprawdę sporą ilość białka. Wspomaganie się tym środkiem pomaga więc w szybkiej budowie mięśni. W przypadku suplementu jakim jest spirulina opinie są naprawdę bardzo dobre – jest zdrowa, posiada dużo witamin i mikroelementów a także jest niskokaloryczna.

Obok odpowiedniej suplementacji trzeba także myśleć o korzystaniu z adekwatnych leków, gdy coś nam dolega. Samą dietą oraz dostarczaniem brakujących witamin nie obronimy się przed różnego rodzaju schorzeniami. Nie istnieje na rynku suplementu, który wyleczyłby nas z dolegliwości z drogami oddechowymi czy innymi chorobami.

W takich wypadkach pomóc może tylko lek tj. Ambrosol, który ma postać syropu i działanie wykrztuśnie (czytaj więcej). Świetnym rozwiązaniem dla naszego organizmu byłoby gdybyśmy mieli zawsze pod ręką właściwe medykamenty ale i konkretne wspomagacze diety tj. lecytyna sojowa bądź też zioła jak chociażby zioła szwedzkie. Te ostatnie polecane są na wiele przypadłości – ułatwiają zwalczać ból głowy. Dobrze działają także w wypadku jesiennego osłabienia organizmu. Nie należy oczywiście nadużywać suplementacji, nieodpowiednio stosowane środki mogą bowiem zaszkodzić.