Czy każdy pacjent z wadą oczu w postaci zeza może zdecydować się na operację? Pomocne informacje dla osób, zamierzających pozbyć się zeza

Niektórzy z nas od dziecka mają kłopoty ze wzrokiem. Często są to wady, które uniemożliwiają nam swobodne obserwowanie świata. Znaczną część popularnych wad wzroku da się leczyć nosząc okulary korekcyjne, w niektórych z nich niezbędne jest wykonanie zabiegu.

Jedną z wad, którą często leczy się operacyjne jest zez. W przypadku wad występujących u dzieci ryzyko powikłań jest o wiele mniejsze niż gdy operacja jest wykonywana u dorosłego. Niezależnie jednak od wieku pacjenta konieczne jest wykonanie dokładnych badań, po których okulista stwierdzi czy nasza wada może zostać usunięta operacyjnie.

okulista, lekarz

Autor: Mossy Carey
Źródło: http://www.flickr.com

Zez często bywa powodem kompleksów, szczególnie u młodych ludzi, z tego powodu też operacje najczęściej wykonuje się nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również kosmetycznych. Operacje zeza u dzieci najkorzystniej jest wykonywać przed 10 rokiem życia, w niektórych przypadkach jednak, satysfakcjonujące efekty leczenia może przynieść samo noszenie okularów korekcyjnych. Operacja zeza u dorosłych wiąże się ze znacznie większym ryzykiem powikłań, dlatego też decyzja o niej powinna być dobrze przemyślana a także poparta opinią doświadczonego specjalisty- operacja zeza.

Gdy interesuje nas wykonanie operacji zeza i profesjonalne centrum okulistyczne Wrocław lub Kraków to miasta, w których odnajdziemy polecane placówki, które mogą podjąć się wykonania tego rodzaju zabiegu. Operacje u osób dorosłych wykonuje się głównie ze względów kosmetycznych, dzięki temu pacjenci stają się bardziej pewni siebie. Nie zawsze jednak otrzymany efekt jest trwały, warto więc o tym pamiętać decydując się na zabieg.

gabinet okulistyczny

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com

Przed wykonaniem operacji należy w odpowiedni sposób się przygotować i zadbać o siebie i własny wzrok przez parę dni po wykonaniu zabiegu. Operacje zeza wykonuje się na kilka sposób, w zależności od pacjenta dobiera się najlepszą metodę, po wykorzystaniu której można liczyć na najlepsze efekty.

Kiedy zdiagnozujemy zeza u naszego dziecka powinniśmy jak najszybciej podjąć leczenie bądź wykonać operację. Dzięki temu możemy liczyć na bardzo satysfakcjonujące efekty leczenia. Dorośli natomiast mogą wykonać operację, żeby poprawić wygląd gałki ocznej, nie zawsze jednak można liczyć na trwały efekt operacji.