Co to jest androgenowe łysienie? Jakie metody leczenia są stosowane?

Łysienie może powodować spore kompleksy tak u panów, jak również u kobiet. Niektórzy łysieją już w bardzo wczesnym wieku i szukają pomocy w takich sytuacjach. Nie mogą bowiem pogodzić się z taką sytuacją.

jedzenie latem

Autor: Ted Eytan
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta

Autor: Greg Sykora
Źródło: http://www.flickr.com
Łysienie androgenowe, jakie jest jednym z częstszych rodzajów łysienia wystąpić może zarówno u pań, jak i u mężczyzn. Jednak u mężczyzn zdarza się najczęściej. Podłoże genetyczne często jest wymieniane, jako przyczyna takich problemów. Łysienie rozpocząć może się już w dość wczesnym wieku, nawet w wieku kilkunastu lat. Zaczyna się zwykle cofaniem się włosów w okolicach skroni oraz na czole, jak również rzadszym owłosieniem na czubku głowy. Później problem jest coraz bardziej widoczny oraz ubytki włosów stają się większe.
Nie ma właściwie jednej dobrej metody, jaka przeciwdziałałaby takim objawom. Natomiast na pewno lepsze rezultaty można otrzymać, gdy zacznie się coś z tym robić w miarę wcześnie. Transplantacja włosów może dawać bardzo dobre efekty, natomiast na pewno do tanich nie należy. Jest to zabieg chirurgii plastycznej, jaki polega na przeniesieniu mieszków włosów z jednej powierzchni skóry, w miejsce, które pozbawione jest owłosienia. Na pewno mamy w taki sposób bardzo naturalny wygląd włosów. Innym sposobem leczenia może być podawanie estradiolu, to znaczy hormonu, jaki jest w stanie zahamować wypadnie włosów.

Oprócz tego jest także na rynku sporo leków, jak i produktów kosmetycznych, jakie w mniejszym lub całkiem dobrym stopniu pomogą w sytuacjach zbyt dużego tracenia włosów. Być może w przyszłości ktoś zdoła wymyślić inne sposoby ażeby takim problemom zaradzić.